[ad_1]

Ahead of December 1, 2018 when campaign for the gubernatorial candidates and state house of assembly candidates will kick off, here is a comprehensive list of those candidates vying for the Oyo State Assembly seats.

No fewer than 611 candidates from 47 political parties will contest the thirty two seats in the Oyo State House of Assembly.

The list included candidates from ruling All Progressives Congress, Alliance for Democracy, Labour Party, Action Democratic Congress, Action Democratic Party, NCP, PT, Peoples Democratic Party (PDP) NRP, DA, PPN, MEGA, KOWA, DPP, SDP and Zenith Labour Party (ZLP), among others.

Here is the full list of the 611 candidates below:

OYO STATE HOUSE OF ASSEMBLY

S/N

NAME

CONSTITUENCY

PARTY

SEX

1.

AKINTOYE TUNDE ADEWEMI

OYO EAST

LABOUR

MALE

2.

OLADOKE NURUDEEN A.

IBARAPA EAST

LABOUR

MALE

3

OLASUPO WASIU ADEWALE

IBADAN SOUTH EAST

LABOUR

MALE

4

MUITAIRU ATANDA TIJANI

IREPO/OLORUNSOGO

LABOUR

MALE

5

OLALEYE CHRIANA ODUAMO

SAKI-EAST

LABOUR

FEMALE

6

OLALEYE JOHN OLAYEMI

SAKI WEST

LABOUR

MALE

7

OLOWONIYI MUTIAT DASOLA

IBADAN NORTH EAST II

LABOUR

FEMALE

8

ADEYEMO OLAWALE

IBADAN NORTH (2)

LABOUR

MALE

9

ADESIYAN ADEOYE TUNDE

ORIIRE

LABOUR

MALE

10

FABUNMI OLABISI M.

LAGELU I.

LABOUR

FEMALE

11

AYANGUNNA OLUDELE JOHN

OGO-OLUWA S/L

LABOUR

MALE

12

ILUTOYE AKINLOKU EMMANUEL

OGBOMOSHO SOUTH

LABOUR

MALE

13

ADIAMOH TAIWO K.

IBADAN SOUTH WEST I.

LABOUR

MALE

14

ABIOYE EMMANUEL ADEREMI

OGBOMOSHO NORTH

LABOUR

MALE

15

OBE ADENIJI ADETOYE

IBADAN SOUTH WEST II

LABOUR

MALE

16

OLAWOORE KOLADE OPEYEMI

ATIBA

LABOUR

MALE

17

ADIGUN SUNDAY ARIYO

IBADAN SOUTH EAST II

LABOUR

MALE

18

OLUWOLE OLUWAFEMI PARTRICK

IDDO

LABOUR

MALE

19

ADEBAYO FAIDAT

IBARAPA CENTRAL

LABOUR

FEMALE

20

DAUDA TAOREED ADESINA

IBADAN NORTH 1

LABOUR

MALE

21

ADEKUNLE ABDUL JELILI

AKINYELE 1

LABOUR

MALE

22

RASHEED ADETUNJI

OLUYOLE

LABOUR

MALE

23

ODENIBI THEOPHILUS DEJI

ORELOPE

LABOUR

MALE

24

OYEWOLE WAHEED

IBADAN NORTH WEST 2

LABOUR

MALE

25

OGUNDEJI AKEEM ADEKOLA

ONA-ARA

LABOUR

MALE

26

FOLORUNSHO LATIFAT OLAWUNMI

ISEYIN/ITESIWAJU

LABOUR

FEMALE

27

JIMOH NURENI BABATUNDE

AFIJIO

LABOUR

MALE

28

BABALOLA BOLATITO MUINAT

IBADAN NORTH EAST

LABOUR

FEMALE

29

AREMU ADEKUNLE OLUGBENGA

EGBEDA

LABOUR

MALE

30

KASEEM KEHINDE SALAWU

KAJOLA

LABOUR

MALE

31

OLADEJO SEUN OLAOLUWA

ONA-ARA

PT

MALE

32

AJANI ADETOYE ADETOMIWA

EGBEDA

PT

MALE

33

PELEWURA SAHEED BOLAJI

OYO EAST/OYO WEST

PT

MALE

34

ADIGUN KEHINDE

OGO-OLUWA/SURULERE

PT

MALE

35

RABIU MUIDEEN K.

OORELOPE

PT

MALE

36

ADEDOKUN ADESEUN FOLASADE

AKINYELE II

PT

FEMALE

37

OLADEJO DADA DARE

OLUYOLE

PT

MALE

38

SURAJUDEEN ADEWALE RAHEEM

IREPO & OLORUNSOGO

PT

MALE

39

AJINAWO WASIU ADEBAYO

SAKI EAST/ATISBO

PT

MALE

40

ADEMUYIWA ADELEKE DELE

IBADAN NORTH EAST

PT

MALE

41

FANIYI-PETERS OLAYINKA. O.

IBADAN SOUTH WEST I.

PT

FEMALE

42

YINKA ISIAKA ADELAKUN

IDO

PT

MALE

43

RAJI TEMITOPE AISHAT

IBADAN SOUTH WEST 2

NCP

FEMALE

44

OLUWADEPO TEMIDAYO OLUBUNMI

ATIBA

NCP

MALE

45

IGBAHE FRIDAY LUCKY

AKINYELE II

NCP

MALE

46

SUNDAY BENSON ALABI

SAKI EAST/ATISBO

NCP

MALE

47

BANKOLE TOBA

SAKI WEST

NCP

MALE

48

IDRIS KERIMAT ADENIKE

IBRAPA CENTRAL/IBARAPA NORTH

NCP

FEMALE

49

TIJANI ROFIAT

KAJOLA

NCP

FEMALE

50

ADENIYI EYITAYO

OGBOMOSHO NORTH

NCP

MALE

51

OJEDIRAN ADEKUNLE

LAGELU

NCP

MALE

52

DADA ABOSEDE VICTORIA

OGBOMOSHO SOUTH

NCP

FEMALE

53

FAGBENRO DARE AZEEZ

OGO-OLUWA/SURULERE

NCP

MALE

54

OLAYIWOLA YUSUF

OLUYOLE

NCP

MALE

55

ALADESANMI OLUWATOYOSI. A.

ONA-ARA

NCP

FEMALE

56

TIAMIYU KEHINDE AYINLA

ORELOPE

NCP

MALE

57

OJO RUTH OLUWASEUN

ORIRE

NCP

MALE

58

AFONJA IBRAHEEM

OYO EAST/WEST

NCP

MALE

59

ODEPIDAN AYO OLUWA EMMANUEL

IBARAPA EAST

NCP

MALE

60

OMOTOWOJU OLUSEYI

IDO

NCP

MALE

61

OLUSIJI BANKOLE SMITH

IREPO/OLORUNSOGO

NCP

MALE

62

ADEBAYO TOYIN BOSEDE

IWAJOWA

NCP

FEMALE

63

LALUDE OLUWASEUN OYELEKAN

ISEYIN/ITESIWAJU

NCP

MALE

64

DADA DORCAS IBIDUN

IBADAN SOUTH EAST II

NCP

FEMALE

65

OLUSANJO CORNELIUS SMITH

AKINYELE 1

NCP

MALE

66

USMAN RUKAYAT OPEYEMI

AFIJIO

NCP

FEMALE

67

BALLE GBEMISOLA GANIYAT

IBADAN SOUTH EAST 1

NCP

FEMALE

68

ALABI OLAIDE YETUNDE

IBADAN NORTH WEST

NCP

FEMALE

69

OSHODI-GLOVER ESTHER

IBADAN NORTH EAST II

NCP

FEMALE

70

YAHAYA ISMAILA OLAYINKA

IBADAN NORTH EAST 1

NCP

MALE

71

ADENIRAN ADEYEMI ABIODUN

IBADAN NORTH 2

NCP

MALE

72

OLUGBENRO OLADEINBO HALIMAT

IBADAN NORTH I

NCP

FEMALE

73

OLAGUNJU.F. OLADOYIN

IBADAN SOUTH WEST I

NCP

FEMALE

74

BELLO TAJUDEEN OLUFEMI

IWAJOWA

ADC

MALE

75

JOKOTOLA OLALERE JOHN

ORIIRE

ADC

MALE

76

AKINDIPE HAMMED ABIODUN

IBADAN NORTH WEST

ADC

MALE

77

AJAO TIMOTHY POPOOLA

OGBOMOSHO NORTH

ADC

MALE

78

OYEKOLA GBENGA JOSEPH

ATIBA

ADC

MALE

79

KEHINDE OLURANTI ISHOLA

AKINYELE

ADC

MALE

80

ADEKULE SOLOMON OLUGBADE

AFIJIO

ADC

MALE

81

BALOGUN ABEEB IDOWU

IBADAN SOUTH WEST

ADC

MALE

82

SALAMI IBRAHEEM OLADEJI

OLUYOLE

ADC

MALE

83

ADESINA ADENIYI FATAI

IBADAN SOUTH EAST 1

ADC

MALE

84

YAQUB GANIYU ADESOLA

ORELOPE

ADC

MALE

85

ADEWUSI OLUGBENGA AYINDE

IBADAN NORTH EAST 2

ADC

MALE

86

CLEMENT JULIUS KAYODE OLAGUNJO

IDO

ADC

MALE

87

AJANI OLAWALE JAMES

ONA-ARA

ADC

MALE

88

ADEGBOYEGA ADEREMI LEKE

OGO-OLUWA/SURULERE

ADC

MALE

89

BADMOS BOLAJI SAHEED

AKINYELE II

ADC

MALE

90

TAJUDEEN TOLANI MARY

IBADAN SOUTH WEST 1

ADC

FEMALE

91

ADESOKAN JAMES ADELERE

IBARAPA CENTRAL

NORTH

ADC

MALE

92

OLAGUNJU MUIDEEN OLALEKAN

OYO EAST/OYO WEST

ADC

MALE

93

AKINOLA OLALEYE OLUGBENGA

SAKI WEST

ADC

MALE

94

TAJUDEEN ADETUNJI ALLIU

ATISBO/SAKI EAST

ADC

MALE

95

AKEEM ADEMOLA IGE

IBADAN SOUTH EAST

ADC

MALE

96

AFEEZ ADEGBENGA ADELEKE

ISEYIN/ITESIWAJU

ADC

MALE

97

AJAYI BULIYAMINU OBAFEMI

LAGELU

ADC

MALE

98

ADEYEMI ADEKUNLE YAQUB

IBADAN NORTH EAST 2

ADC

MALE

99

OLADEJO BOLANLE BASIRU

KAJOLA

ADC

MALE

100

AKINYODE MARK OLUMIYIWA

IBARAPA EAST

ADC

MALE

101

AKINLOYE ANDREW AKANDE

OGBOMOSHO SOUTH

ADC

MALE

102

OYETOLA GAPHAR

IBADAN NORTH

ADC

MALE

103

OLALEYE OLUSEGUN OLANIYI

IBADAN NORTH 2

ADC

MALE

104

OSENI ABDUL GANIYU

IREPO/OLORUNSOGO

ADC

MALE

105

OGUNTADE SAMSON OLASUNKANMI

EGBEDA

ADC

MALE

106

OKEDOYIN FEMI JULIUS

SAKI WEST

PDP

MALE

107

OGUNDOYIN ADEBO EDWARD

IBARAPA EAST

PDP

MALE

108

ADEYINKA REMI OLUWASEUN

OGBOMOSHO NORTH

PDP

MALE

109

ILAARO GANIYU BABATUNDE

ORIIRE

PDP

MALE

110

ADEBAYO BABAJIDE GABRIEL

IBADAN NORTH II

PDP

MALE

111

KEHINDE OLATUNDE TAOFIK

AKINYELE II

PDP

MALE

112

ADEBUNMI LATEEF OLAYIWOLA

OORELOPE

PDP

MALE

113

ONAOLAPO SANJO ADEDOYIN

OGBOMOSO SOUTH

PDP

MALE

114

OLAJIDE AKINTUNDE EMMANUEL

LAGELU

PDP

MALE

115

RASAK ADEMOLA ABDULAHI

IBADAN SOUTH EAST 1

PDP

MALE

116

IBRAHIM SULAIMAN AKINKUNMI

ATIBA

PDP

MALE

117

FATOKUN AYOTUNDE OLAJIDE

IREPO/OLORUNSOGO

PDP

MALE

118

YUSSUF SARAFADEEN MIHAMMED

OYO WEST/OYO EAST

PDP

MALE

119

ADEDIBU HAKEEM ADESHINA

IWAJOWA

PDP

MALE

120

ADEOLA BAMDELE O.

ISEYIN/ITESIWAJU

PDP

MALE

121

MUSTAPHA AKEEM OLAWALE

KAJOLA

PDP

MALE

122

POPOOLA ADEMOLA OLUSEGUN

IBADAN SOUTH EAST II

PDP

MALE

123

OWOLABI OLUSOLA ADEWALE

IBADAN NORTH EAST II

PDP

MALE

124

OLAGOKE OLAMIDE FRANCIS

IBADAN NORTH EAST 1

PDP

MALE

125

ADEBISI YUSUF OLADENI. O.

IBADAN SOUTH WEST I

PDP

MALE

126

FRANCIS ADEWALE ADETUNJI

OLUYOLE

PDP

MALE

127

SHARAFADEEN AKINKUNMI. O

OGO-OLUWA/SURULERE

PDP

MALE

128

MARAJE RASAQ ADEKUNLE

IDO

PDP

MALE

132

OYEKUNLE FOLA SUNDAY

IBADAN NORTH 1

PDP

M

133

OYEWO OLUWASEUN OYEDELE

AFIJIO

PDP

M

134

OJEDOKUN PETER GBADEGESIN

IBARAPA NORTH/CENTRAL

PDP

M

135

OLUWAFOWOKANMI OLUWAFEMI A

IBADAN SOUTH WEST

PDP

M

136

BABALOLA OLASUKANMI SAMSON

EGBEDA

PDP

M

137

OBADARA AKEEM OLALEYE

IBADAN NORTH/WEEST

PDP

M

138

FADEYI ABIODUN ADEREMI

ONA ARA

PDP

M

139

SAMINU RILIWAN GBADAMOSI

SAKI EAST ATISBO

PDP

M

140

OLADEJI PONLE AJANI

OLUYOLE

NRM

M

141

KABIRU ADEKUNLE ADEWALE

ATIBA

NRM

M

142

AYANNIRAN OLAJIRE ABEL

IDO

NRM

M

143

AZEEZ MARIAM OMOBOLANLE

OYO EAST/WEST

NRM

F

144

DAHUNSI IREBOWALE JOHN

IBARAPA EAST

NRM

M

145

HAMMED ADENIYI RILIWAN

ISEYIN/ITESIWAJU

NRM

M

146

JAMIU KAREEM AYINDE

OORELOPE

NRM

M

147

OJO BABATUNDE

OGBOMOSHO NORTH

NRM

M

148

OGUNREMI MICHEAL AYODEJI

IBADAN NORTH 1

NRM

M

149

BELLO ABIODUN

EGBEDA

NRM

M

150

FOLARIN KAMORU OLAWALE

IBADAN SOUTH/EAST1

NRM

M

151

AKINTOLA SODIQ AKINWALE

ONA ARA

NRM

M

152

LAWAL AMINAT BISOLA

AKINYELE 1

NRM

F

153

FADAIRO MATHEW

IWAJOWA

NRM

M

154

KAZEEM SULAIMON AJESOLA

KAJOLA

NRM

M

155

YINUSA TESLEEM TOYIN

IBADAN SOUTH WEST 1

NRM

M

156

OLADIRAN OLUSEUN ADIGUN

SURULERE/OGO-OLUWA

NRM

M

157

ADEAGBO ALIRU

SHAKI EAST/ ATISBO

NRM

M

158

ABOLADE OLUSANJO AMOS

ORIIRE

NRM

M

159

OYEWOLE ROTIMI PAUL

OGBOMOSHO SOUTH

NRM

M

160

ADEDIRAN KABIR ADEWALE

SAKI WEST

NRM

M

161

OYEWOLE ABIMBOLA SULAIMON

IBADAN SOUTH EAST II

NRM

M

162

ADEOYE MUIDEEN ADEWALE

IBADAN NORTH EAST 1

NRM

M

163

BELLO MUDASHIRU

IREPO OLORUNSOGO

NRM

M

164

ADEYEMI FOLAKE GRACE

AKINYELE II

NRM

F

165

OJOGE-DANIEL BOLA SOBOWALE

IBADAN SOUTH WEST II

NRM

F

166

POPOOLA ABIMBOLA

IBADAN NORTH EAST II

NRM

M

167

ALAWODE WASIU OLAMILEKAN

IBARAPA NORTH/CENTRAL

NRM

M

168

AJOBO MOHAMMED

IBARAPA NORTH WEST

NRM

M

169

OJO FUNMILAYO FELICIA

AFIJIO

NRM

F

170

ADEYEMI JAMIU AGBOOLA

OYO EAST/OYO WEST

DA

M

171

ROTIMI OJO

LAGELU

DA

M

172

JOSEPH FEMI

IWAJOWA

DA

M

173

FEMI AYODELE

KAJOLA

DA

M

174

JAMES ADEBISI

ISEYIN/ITESIWAJU

DA

F

175

DUROJAIYE SHERIF SUNDAY

IDO

DA

M

176

ADEDOYIN ADENIYI VICTOR

IBARAPA NORTH/CENTRAL

DA

M

177

OLUSEGUN OPEYEMI ABORISADE

IBADAN SOUTH WEST 1

DA

M

178

KAYODE ADEWALE

IBADAN SOUTH WEST

DA

M

179

OGUNNIRAN TAYO

IBADAN SOUTH EAST II

DA

F

180

SEGUN AYO

IBADAN SOUTH EAST

DA

M

181

OJO ADE

IBADAN NORTH WEST

DA

M

182

LAWAL ABIOLA MONSURU

IBADAN NORTH EAST

DA

M

183

ADEBISI AYO

IBADAN NORTH EAST

DA

M

184

EMMANUEL AYODELE

IBADAN NORTH II

DA

M

185

ADEGBOYEGA BARAKAT OLUWAKEMI

IBADAN NORTH 1

DA

F

186

OLUSOLA P OJO

EGBEDA

DA

M

187

EJALONIBU SAHEED KOLA

IDO II

ANN

M

188

RAHEEM A SURAJU

IREPO/OLORUNSOGO

ANN

M

189

ODERINDE AKINBIYI ADENIYI

LAGELU

ANN

M

190

ABRAHAM BUKOLA

OGBOMOSHO SOUTH

ANN

M

191

OLAPOSI STEPHEN OLATUBOSUN

IBADAN SOUTH WEST

ANN

M

192

ADEYEMI SOLOMON SUNDAY

ORIIRE

ANN

M

193

ADENUGA OWOLABI ADEKUNLE

OLUYOLE

ANN

M

194

ADELEKE ABIODUN OYENIKE

ONA ARA

AD

F

195

OYEBAMIJI WILLIAMS O.

OGBOMOSHO SOUTH

AD

M

196

ADESIYAN NATHANIEL ADEWALE

SAKI EAST/ATISBO

AD

M

197

OYENIYI SAIDAT O.

OYO EAST/OYO WEST

AD

F

198

AMOHRI ABDULRASAK JIMOH

ORIIRE

AD

M

199

ADEWALE OLUWASEUN D

IBADAN SOUTH WEST 1

AD

M

200

IBRAHIM GBADAMOSI BABATUNDE

IBADAN SOUTH EAST 1

AD

M

201

BALOGUN AJIBOLA ESTHER

IREPO/OLORUNSOGO

AD

F

202

BELLO AL-MARUFH OMOTAYO

IDO

AD

M

203

ADESOPE KEHINDE

IBARAPA EAST

AD

M

204

ALAO ADEJUMO ADEOLA

IBARAPA CENTRAL

AD

M

205

OLOYEDE RISIKAT ADEFUNMILAYO

OGO-OLUWA/SURULERE

AD

F

206

ISIAKA OGUNKANMI ABIODUN

OLUYOLE

AD

M

207

ADETIMIRIN MOTILADE ADIJAT

ONA ARA

AD

F

208

ALASA GANIYU O.

IBADAN SOUTH WEST II

AD

M

209

ADEDOKUN KHADIJAT TITILAYO

OORELOPE

AD

F

210

FAROTIMI JULIANA ALO

ISEYIN/ITESIWAJU

AD

F

211

LAWAL FOLASADE RAMOTALAI

IWAJOWA

AD

F

212

ORIADE SOLOMON ADEKUNLE

KAJOLA

AD

M

213

ADIGUN MOSES OLATUNDE

LAGELU

AD

M

214

KOLA ADEOLA JAMES

OGBOMOSHO NORTH

AD

M

215

ABDULRAFIU IBRAHIM TEMITOPE

SAKI WEST

AD

M

216

DAUDA ADEMOLA LAWAL

LAGELU

ADP

M

217

OLADEJI BIMBO OLAWUNMI

OGBOMOSHO NORTH

ADP

M

218

SALAWU YAHAYA ADEGBAYE

KAJOLA

ADP

M

219

MUSTAPHA KHALIL GBOYEGA

IBADAN NORTH

ADP

M

220

SANNI KAZEEM ADEBAYONLE

IBADAN NORTH II

ADP

M

221

RAJI MUTIIU KOLAPO

IBADAN NORTH EAST 1

ADP

M

222

OLOJEDE OLUWASEYI AKINKUNMI

IBADAN SOUTH EAST 1

ADP

M

223

LAWAL KASIMU ADEKUNLE

IBADAN NORTH EAST II

ADP

M

224

OYERINDE SHUKURAT AJIBADE

IBADAN NORTH WEST

ADP

F

225

OMIKUNLE AYOBAMI OLAYINKA

IBADAN SOUTH EAST II

ADP

M

226

OKUNOLA OLASUKANMI AKERE

IBADAN SOUTH WEST 1

ADP

M

227

ADENIYI ABIODUN  ADEOTI

IBADAN SOUTH WEST II

ADP

M

228

LAWAL SOLIU ADELODUN

IBARAPA NORTH/CENTRAL

ADP

M

229

ADESOKAN AYOKOMI ISIAKA

IBARAPA EAST

ADP

M

230

AROJU TAJUDEEN ABDULRASAQ

SAKI WEST

ADP

M

231

AJAYI KAYODE

AFIJIO

ADP

M

232

ADERIBIGBE LATEEF ADEWALE

AKINYELE

ADP

M

233

TELLA AKINADE MUFUTAU

ATIBA

ADP

M

234

LAMIDI NURUDEEN ADEYEMI

AKINYELE

ADP

M

235

AKERELE ESTHER YETUNDE

ATISBO/ SAKI EAST

ADP

F

236

SADARE WASIU OLAWALE

EGBEDA

ADP

M

237

AMUDA AMUSA BABATUNDE

OGBOMOSHO SOUTH

ADP

M

238

TIJANI IBRAHIM ADEMOLA

OYO EAST/OYO WEST

ADP

M

239

AREMU ISAAC

ORIIRE

ADP

M

240

OGUNDIYA PETER OLADAYO

OORELOPE

ADP

M

241

OGUNDEJI TAIWO ADEMOLA

ONA ARA

ADP

M

242

AKINTAYO OLUSEGUN JAMES

OLUYOLE

ADP

M

243

OLALERE SAFIU ADEKUNLE

IDO

ADP

M

244

ABOLADE JOHNSON AYINDE

OGO-OLUWA/SURULERE

ADP

M

245

OLATUNBOSUN KUNLE WASIU

IREPO/OLORUNSOGO

ADP

M

246

ADEOTI MUTIU BAYO

ISEYI/ITESIWAJU

ADP

M

247

AJIBOWU MUIBAT ADEWUNMI

IREPO/OLORUNSOGO

ACCORD

F

248

ADEREMI OLUWATOSIN KUNLE

KAJOLA

ACCORD

M

249

ADETUNJI TOSIN BUKOLA

IBADAN SOUTH WEST 1

ACCORD

F

250

DATA DANLAMI MONDAY

AKINYELE

ACCORD

M

251

TIAMIYU JAMIU A

SAKI WEST

ACCORD

M

252

YUSUF AZEEZ

SAKI EAST

ACCORD

M

253

AJAJA GBEMI A

AFIJIO

ACCORD

M

254

ADEYERI ADEBOWALE O

IBARAPA CENTRAL NORTH

ACCORD

M

255

AKINYEMI BUKOLA

IBADAN NORTH 1

ACCORD

M

256

OLUPITAN MOJISOLA C

ISEYIN/ITESIWAJU

ACCORD

F

257

AKANDE OLALEKAN TOYIN

AKINYELE 1

ACCORD

M

258

JEGEDE TOSIN

IDO

ACCORD

F

259

TAIWO OLUWAFIMISOLA

IBADAN NORTH WEST

ACCORD

M

260

ADEOLA OLUBUNMI AFOLABI

EGBEDA

ACCORD

F

261

JOSEPH AMODU SOJE

OGBOMOSHO NOR TH

ACCORD

M

262

FABIYI IYABO RANTI

IWAJOWA

ACCORD

M

263

OLAYIWOLA FUNMILOLA

IBARAPA EAST

ACCORD

M

264

ALADEJUYIGBE TOLU EMMANUEL

LAGELU

ACCORD

M

265

OLUMUYIWA SEUN TOPE

OGBOMOSHO SOUTH

ACCORD

M

266

ADEPOJU OLAYIWOLA POPOOLA

IBADAN SOUTH WEST II

ACCORD

M

267

JAMES ABRAHAM OLUFEMI

ORIIRE

ACCORD

M

268

ADELI MUILI-OLAIDE MAO-ADIGUN

IBADAN NORTH EAST

ACCORD

M

269

OWOADE SIMBIAT

OORELOPE

ACCORD

F

270

TAOFEEK KHADIJAT AYOMIDE

IBADAN SOUTH EAST 1

ACCORD

F

271

BABALOLA TAYO BAMISE A

IBADAN NORTH EAST II

ACCORD

M

272

OGUNRINU WAKEEL OLUSEGUN

OYO WEST/OYO EAST

ACCORD

M

273

OLADEJI WAHEED AKOREDE

ONA ARA

ACCORD

M

274

ADEROGBA TAOFIK ADEBAYO

IBADAN NORTH II

ACCORD

M

275

OJO ADEDOLAPO ABOSEDE

OGO-OLUWA/SURULERE

ACCORD

F

276

JIMOH LATIFAT OPEYEMI

IBADAN SOUTH WEST 1

ACCORD

F

277

ADELOPO ABDULAZEEZ

IBADAN SOUTH EAST II

ACCORD

M

278

ADEBAMBO DAMILOLA JELEEL

IDO

PPN

M

279

JOHNSON ADEYEMI ADEKUNLE

ISEYIN/ITESIWAJU

PPN

M

280

ADENIYI ABISOLA ESTHER

ORIIRE

PPN

F

281

ODERINLO YAKUBU

KAJOLA

PPN

F

282

MOMOH VICTOR TEMIDAYO

OGBOMOSHO NORTH

PPN

M

283

AZEEZ MUYIDEEN TAIWO

OYO EAST/OYO WEST

PPN

M

284

YUSUFF TUNDE OLUWASEUN

OORELOPE

PPN

M

285

ATILOLA DAMILOLA JANET

OGBOMOSHO SOUTH

PPN

F

286

ADEBOWALE KENETH ADEDAMOLA

IREPO/OLORUNSOGO

PPN

F

287

OMONUWA SAMUEL OLUMIDE

SAKI WEST

PPN

M

288

ABE OMOBOLARINWA

ONA ARA

PPN

M

289

SHOREMEKUN SIMILOLUWA

LAGELU

PPN

M

290

BARUWA OLANREWAJU RASHEED

OGO-OLUWA/SURULERE

PPN

M

291

AREMU OLATUNJI DOLAPO

IBADAN SIUTH EAST 1

PPN

M

292

ATILOLA TAIWO SEFIU

IBADAN SOUTH EAST II

PPN

M

293

AKINDIPE SAMUEL S

EGBEDA

PPN

M

294

ADEKOLA HASSAN OLUMIDE

SAKI EAST/ATISBO

PPN

M

295

ADEMUYIWA MAYOWA ABAYOMI

IBARAPA EAST

PPN

M

296

ADEWOLE WARIZ ADEMOLA

IBARAPA CENTRAL/NORTH

PPN

M

297

OYEWOLE GAFAR

IBADAN SOUTH WEST II

PPN

M

298

ADEDUBU IBRAHIM TUNDE

IBADAN SOUTH WEST 1

PPN

M

299

YAKEEN AFEES OLALEKAN

IBADAN NORTH WEST

PPN

M

300

AYOWOLE MICHEAL OLUWASEYI

IBADAN NORTH II

PPN

M

301

ADEREMI GANIYAT AFOLASADE

IBADAN NORTH 1

PPN

F

302

ADEAGBO HANNAH BLESSING

ATIBA

PPN

F

303

OBA AZEEZ BABATUNDE

AKINYELE II

PPN

M

304

OYEKOLA OLAYINKA SUNDAY

AKINYELE 1

PPN

M

305

LUKMAN ADENIYI AJADI

AFIIJO

PPM

M

306

OGUNDIPE PEJU

IBADAN NORTH EAST

ASD

F

307

BOLARINWA ABDULAHI

IBADAN SOUTH EAST II

ASD

M

308

OLADELE SUNDAY

OLUYOLE

ASD

M

309

ILESANMI ISAAC

IBADAN SOUTH WEST II

ASD

M

310

JIMOH TAOFEEK

IBARAPA EAST

ASD

M

311

OGUNLANA TOHEEB

IDO

ASD

M

312

TOGUNDE WASIU

ISEYIN/KAJOLA

ASD

M

313

ADELEGAN ISAAC

IBADAN/NORTH 1

ASD

M

314

OLADIPUPO SARAFA

ONA ARA

ASD

M

315

SALAMI HAMED

SAKI EAST

ASD

M

316

RASAQ BOLADALE RAHEEM

IBADAN SOUTH WEST 1

AAP

M

317

AKINWALE STEPHEN OPEOLUWA

ONA ARA

AAP

M

318

FATOKUN ADEWUMI

IBADAN SOUTH EAST

AAP

M

319

ADERIBIGBE ADEOLA OLUWAYEMISI

AKINYELE II

AAP

F

320

OLOYEDE OLUSEGUN OLAMILEKAN

IBADAN SOUTH WEST

AAP

M

321

OYEBAMIJI STEPHEN IDOWU

OGBOMOSH NORTH

GPN

M

322

ADEOYE OLUSEYI AYOADE

ORIIRE

GPN

M

323

OLABODE TUNDE DAVID

IBADAN NORTH

GPN

M

324

OLADEJO OLUWASEUN JAMES

IDO

GPN

M

325

OLADEPO IYABO BASIRAT

LAGELU

ID

F

326

AJAO RAMAT A

OGO-OLUWA/SURULERE

ID

F

327

ADEDEJI SEYI DAVID

OYO WEST/OYO EAST

ID

M

328

JIMOH TEKIAT HAMZAT

ISEYIN/ITESIWAJU

ID

F

329

RAIFU HAMMED OGUNGBADE

IBADAN NORTH EAST

ID

M

330

OLADIPUPO CHRISTIANA A

OLUYOLE

ID

F

331

OLABAMIJI ABIODUN LUKMAN

ONA ARA

ID

M

332

OLADAPO HABEEB B

IBADAN NORTH 1

ID

M

333

AKINPELU MUTIAT O

IBADAN NORTH II

ID

F

334

AZEEZ OLALEKAN SEMIU

AKINYELE 1

ID

M

335

OLABIYI FATIMO SALEWA

EGBEDA

ID

F

336

ALABI ENOCH OYETOLA A

ORIIRE

ID

M

337

EYINADE ADEMOLA

ISEYIN

MEGA

M

338

OKEWUSI FUNLAYO ADENIKE

LAGELU

MEGA

F

339

FOLORUNSHO ALIMOTU MONILOLA

AFIJIO

MEGA

F

340

ADEPOJU SUNDAY BOLANLE

KAJOLA

MEGA

M

341

ADETUNJI AMIDU

AKINYELE II

MEGA

M

342

OLALERE YUSUF ABIOLA

IDO

MEGA

M

343

AZEEZ TOYIN

IBADAN NORTH

MEGA

F

344

OGUNDEJI JAMES MOFOLASERE

SURULERE

MEGA

M

345

OGUNTONA PETER KAYODE

ITESIWAJU

MEGA

M

346

AWORINDE SIKIRU OLAIDE

EGBEDA

MEGA

M

347

MOOHAMMED FATAI BOLAJI

ONA – ARA

MEGA

M

348

OMOBOSOLA OLAYINKA OLUWASOLA

OYO EAST/OYO WEST

MEGA

M

349

ADEROJU SEMIU

OORELOPE

MEGA

M

350

JIMOH HABEEB OLALEKAN

SAKI WEST

MEGA

M

351

ADEJUMO SOLOMON

OLORUNSOGO/IREPO

MEGA

M

352

SANNI KAMORU

ATISBO

MEGA

M

353

ADEYEMI AYUBA ADISA

SAKI EAST

MEGA

M

354

AGBOTIKUYO AKEEM

IBADAN NORTH WEST

MEGA

M

355

AJIBOLA KABIRU

OLUYOLE

MEGA

M

356

OPAKUNLE RIDWAN

IBADAN SOUTH EAST

MEGA

M

357

IBIKUNLE TAJUDEEN

IBARAPA EAST

MEGA

M

358

JIMOH RASAQ ADESOLA

IWAJOWA

MEGA

M

359

OLASUNKANMI MORUFU

IBADAN NORTH EAST

MEGA

M

360

OLASUPO ADEOLA YETUNDE

EGBEDA

ANN

F

361

OMIRIN OLUGBENGA B

IIBADAN NORTH

ANN

M

362

FAGBEMI AKINJIDE O

IBARAPA NORTH&CENTRAL

ANN

M

363

OLUOKUN OLUSOLA A

ATIBA

ANN

M

364

OMOGBEMINIYI AYODELE M

AKINYELE II

ANN

M

365

MUSTAPHA ISMAILA AJIBOYE

OYO WEST/OYO EAST

ANN

M

366

OLANIYI AJIBOLA OLUTAYO

IBADAN NORTH WEST

ANN

M

367

ASUMU LEO

IBADAN NORTH II

ANN

M

368

AJANI AKINLOLU ABIOLA

IBADAN NORTH EAST II

ANN

M

369

OLATUNDE AYO-MOORE MATHEW

AKINYELE 1

ANN

M

370

ADEBUNMI DANIEL T

AFIJIO

ANN

M

371

ADEBISI OLUFEMI EBENEZAR

ATISBO/SAKI EAST

ANRP

M

372

BAMIBE JOHN LUSEGUN

IDO

ANRP

M

373

LAMIDI AFEEZ OLALEKAN

AKINYELE II

ANRP

M

374

OLADEJO AZEEZ

IREEPO/OLORUNSOGO

ANRP

M

375

RAHEEM MUMIN ABOLORE

IBADAN SOUTH EAST II

ANRP

M

376

OLADIPO JOHNSON

SAKI WEST

ANRP

M

377

USMAN BABATUNDE AKEEM

EGBEDA

ANRP

M

378

AYORIDE OLUKUNLE SAMUEL

IBADAN NORTH EAST 1

ANRP

M

379

JIMOH GANIYU AKANJI

OORELOPE

ANRP

M

380

ALIMI RAMONI ABIONA

IBADAN SOUTH EAST 1

ANRP

M

381

ADEOYE ADEOLA JACOB

IREPO/OLORUNSOGO

SDP

M

382

AKINYEMI AKINKUNMI OLAYEMI

IBADAN SOUTH EAST 1

SDP

M

383

BELLO MOROOF

IDO

SDP

M

384

BELLO OLUMIDE FRANCIS

IBADAN SOUTH WEST II

SDP

M

385

ADEOGUN SUNKANMI MUSIBAU

IBARAPA CENTRAL NORTH

SDP

M

386

ABORISADE BABATUNDE

LAGELU

SDP

M

387

JOKANOLA OLUSOLA

KAJOLA

SDP

M

388

ODUOLA ADEKUNLE MURITALA

IBADAN SOUTH WEST 1

SDP

M

389

YAKUBU ADEKUNLE WASIU

ISEYIN ITESIWAJU

SDP

M

390

FADAIRO MATHEW

IWAJOWA

SDP

M

391

OLANREWAJU AKINKUNMI B

OGBOMOSHO NORTH

SDP

M

392

TIAMIYU OLANREWAJU

ATIBA

SDP

M

393

AMEH JULIANA

IBARAPA EAST

SDP

F

394

AKINOSUN OLUDARE

IBADAN NORTH 1

SDP

M

395

BAKARE TIMOTHY

IBADAN NORTH WEST

SDP

M

396

OMALE SAYYEED

SAKI EAST/ATISBO

SDP

M

397

JEGEDE BENJAMIN

IBADAN NORTH EAST

SDP

M

398

AKINYELE MATHEW AYODEJI

EGBEDA

SDP

M

399

AKRISUKUNA BOLANLE MARY

IBADAN NORTH EAST 1

SDP

F

400

WASIU ADERIBIGBE OLAKUNLE

AKINYELE II

SDP

M

401

WALIYULAH YINKA

SAKI WEST

SDP

M

402

IDOWU ABIMBOLA

OYO WEST/OYO EAST

SDP

M

403

OLAGUNJU JAMES KOLADE

AKINYELE 1

SDP

M

404

AKANBI WAHEED ADEYEMI

ORIIRE

SDP

M

405

SAKARIYAU TAOFEEK ABIMBOLA

OORELOPE

SDP

M

406

AROWOSAYE SOLIAT

AFIJIO

SDP

F

407

ADETUNJI TESLIM ADEDAYO

IBADAN NORTH

SDP

M

408

TAIWO KOLAWOLE SALAMI

IBADAN SOUTH EAST II

SDP

M

409

SALAMI OPEYEMI ADIO

ONA ARA

SDP

M

410

ADEWALE ADETUNJI

OLUYOLE

SDP

M

411

OLUMUYIWA JACOB OLOYEDE

OGBOMOSHO SOUTH

SDP

M

412

AKANO NATHANIEL OLADIPUPO

OGO-OLUWA/SURULERE

SDP

M

413

UMAH FAROUK ALAO

IBADAN NORTH 1

APC

M

414

ALATISE ABODODUNRIN LUQMAN

IBADAN NORTH EAST II

APC

M

415

AJIBOLA ADESINA AFEEZ

IBADAN NORTH EAST 1

APC

M

416

OLADIPO AKEEM ABIMBOLA

IBADAN NORTH WEST

APC

M

417

ADERONMU SAHID ADESHINA

IBADAN NORTH II

APC

M

418

OLAWALE OYETUNJI OJELEYE

KAJOLA

APC

M

419

AZEEZ JIMOH ADENIYI

SAKI WEST

APC

M

420

AROWOLO DAVID OLAKUNLE

SAKI EAST/ATISBO

APC

M

421

ISIAKA KAZEEM TUNDE

OYO EAST/OYO WEST

APC

M

422

BAMIGBOYE JACOB ABIDOYE

ORIIRE

APC

M

423

JIMOH LUKMON ISHOLA

OORELOPE

APC

M

424

SANUSI ABIDEMI ISMAIL

ONA – ARA

APC

M

425

ABIDOYE SAMUEL FEMI

OLUYOLE

APC

M

426

OYELEKE SIMEON ADEGBOLA

OGO-OLUWA/SURULERE

APC

M

427

AKANDE OLUKAYODE SOLOMON

OGBOMOSHO SOUTH

APC

M

428

OKEWOLE DAVID DAYO

OGBOMOSHO NORTH

APC

M

429

AKINMOYEDE OLAFISOYE WASIU

LAGELU

APC

M

430

EROTALESUN OLAKUNLE JOHNSON

IWAJOWA

APC

M

431

LADIGBOLU OMOBOLAJI SUNDAY

ISEYIN/ITESIWAJU

APC

M

432

AZEEZ AJIBOLA MUSTAPHA

IREPO/OLORUNSOGO

APC

M

433

OLADAPO OBATUNDE OLUBUNMI

IDO

APC

M

434

OLANIYAN OYEBAYO OLUMAYOWA

IBARAPA EAST

APC

M

435

SALAU FATAI ADESHINA

IBARAPA CENTRAL/NORTH

APC

M

436

AJANAKU SAMUEL OLUSEGUN

IBADAN SOUTH WEST II

APC

M

437

SUBAIR KEHINDE HASSAN

IBADAN SOUTH WEST 1

APC

M

438

NAJIMUDEEN ABBASS BOLAJI

IBADAN SOUTH WEST 1

APC

M

439

OLAWORE GANIYAT OMOKUNMI

IBADAN SOUTH WEST II

APC

F

440

BURAIMOH USMAN OLALEKAN

EGBEDA

APC

M

441

ALARAPE ASIMIYU NIRAN

ATIBA

APC

M

442

APAPA ADELEKE MOSES

AKINYELE II

APC

M

443

OYEBAMIJI JOSHUA

AKINYELE 1

APC

M

444

ADISA OLUSEYI

AFIJIO

APC

M

445

IDRIS SAHEED ADEWOLE

AKINYELE II

NIP

M

446

GBANIGBANI JELEEL LOLA

KAJOLA

NIP

M

447

LAWAL ABU ADEKUNLE

LAGELU

NIP

M

448

ABDUSALAM SAHEED OYEKOLA

OGBOMOSHO SOUTH

NIP

M

449

OYESIKUN OLUWASEUN BLESSING

OGBOMOSHO NORTH

NIP

M

450

OLUYINKA WAHAB

ONA –ARA

NIP

M

451

IDOWU SAMUEL ADEDAYO

OYO EAST/OYO WEST

NIP

M

452

ADEOLA ABDULMALIK OLAKEKAN

OORELOPE

NIP

M

453

UZOR FRIDAY AFORKOGHENE

IDO

NIP

M

454

OYEBISI FATAI OYELERE

ATIBA

NIP

M

455

OYELAMI OLATUNDE OLUWASEGUN

AFIJIO

NIP

M

456

OLADELE BUKUNMI TIMOTHY

EGBEDA

NIP

M

457

OLAGUNJU OLUWOLE ADEDEJI

IBADAN NORTH 1

NIP

M

458

OBASEKI MODUPE VICTORIA

ISEYIN/ITESIWAJU

JMPP

F

459

EGBENIYI MOSES ALANI

IWAJOWA

JMPP

M

460

SAMUEL OLUDARE ADENIYI

IBARAPA EAST

JMPP

M

461

AJEIGBE RAFIU ABIOYE

IBADAN SOUTH WEST 1

JMPP

M

462

EKEMODE OLUWAKEMI ABIKE

IBADAN NORTH EAST

JMPP

F

463

RAFIU SAKIRU BABATUNDE

ATIBA

JMPP

M

464

LOLADE TEMITOPE OLUWASEUN

EGBEDA

JMPP

F

465

MOHAMME AWAL YARO

AKINYELE 1

JMPP

M

466

ISMAIL BOLATITO RUKAYAT

AKINYELE II

JMPP

F

467

ADENIJI OLAOLUWA B

AFIJIO

JMPP

M

468

OLAJIDE TAJUDEEN OLADIMEJI

LAGELU

JMPP

M

469

SHITTU SULAMON EYINADE

KAJOLA

JMPP

M

470

IMRAN ABDULRAHMAN ABIODUN

SAKI EAST/ATISBO

JMPP

M

471

ALABERE TOBI TOHEEB

OLUYOLE

JMPP

M

472

OMOKUNLE OLADELE

IBADAN NORTH II

SPN

M

473

OLAIFA SOLA OTOLOLA

OLUYOLE

SPN

F

474

ADIGUN AYODEJI BOLARINWA

IBADAN SOUTH WEST II

SPN

M

475

RICHARD OJIKEYONMA MATHEW

ONA-ARA

SPN

M

476

OLAGBAYE OLUFUNLOLA OLUTOYIN

IBADAN NORTH 1

KOWA

F

477

ANIMASHAUN NOFISAT OLAJUMOKE

OYO CENTRAL

KOWA

F

478

RAJI RASAK AKANBI

IREPO/OLORUNSOGO

KOWA

M

479

ADESANYA OLAOLU EMMANUEL

IBADAN SOUTH EAST II

KOWA

M

480

CHIEF AYENI ISAAC AKANNI

OYO NORTH EAST II

KOWA

M

481

OSHIARIYO ESTHER MORADEYO

IBADAN SOUTH WEST II

AGA

F

482

MOSHOOD ADEMOLA ISIAKA

OLUYOLE

AGA

M

483

RAHEEM RAHMON TIAMIYU

OGBOMOSHO SOUTH

AGA

M

484

MUKAILA ADISA

IBADAN SOUTH EAST II

AGA

M

485

AKINLOYE ISMAIL OLAIDE

EGBEDA

AGA

M

486

ADEAGBO OLUREMI SERAH

AKINYELE

AGA

F

487

AGUNLOFI GBOLAGADE K

IDO

SNC

M

488

OJO ADEYEMI ABIODUN

SAKI WEST

SNC

M

489

OGUNLOLA OLAGOKE OMOTAYO

IDO

SNC****

M

490

ADELAYO AROWOSAYE ADEDEJI

OYO EAST/OYO WEST

UPN

F

491

ISAAC BANKOLE OLAWALE

IBADAN NORTH EAST

 UPP

M

492

BAMIGBADE TAIWO SOLOMON

AKINYELE II

PRP

M

493

ADETUNJI VICTORIA ADEFUNKE

AFIJIO

LM

F

494

ADEKUNLE USMAN SULAIMAN

EGBEDA

MAJA

M

495

ADEKUNLE SULAIMON OYENIYI

IWAJOWA

PDC

M

496

JAMESOLUWASEYI EDEDEY

IBADAN NORTH

ACD

M

497

ADEBAMIJI PELUMI OLAWALE

EGBEDA

GDPN

M

498

OLUSEYE SAMUEL AKINBIDE

ONA-ARA

GDPN

M

499

OLASUNKANMI OLANREWAJU R

IDO

GDPN

M

500

BUSAHI ISIAKA ADEKUNLE

OLUYOLE

GDPN

M

501

OJANIYI ADEMOLA OLALEKAN

IBARAPA EAST

AAC

M

502

JIMOH OPEYEMI AFEEZ

IBADAN NORTH WEST

AAC

M

503

ADELEKE KOFOWOROLA D

AFIJIO

AAC

M

504

AREO AJIBOLA OYEGOKE

OGBOMOSHO NORTH

AAC

M

505

OLUSOJI GBOLAGADE ODUNTAN

ONA-ARA

AAC

M

506

AJANI JOSEPH YEMI

OGBOMOSHO

AAC

M

507

OLADOTUN AKINYEMI O

IBADAN NORTH

AAC

M

508

OKE OLUDAYO OYEKOLA

IBADAN NORTH EAST

AAC

M

509

OLADUNMOYE DAMILOLA Z

IBADAN NORTH 1

AAC

M

510

ADEBAYO AKINWALE SIMON

IBADAN SOUTH WEST II

AAC

M

511

BALOGUN DANJUMA ADEMOLA

EGBEDA

AAC

M

512

KUNLE SAMUEL ADEWUNMI

IBADAN SOUTH EAST

AAC

M

513

BOLANLE MOSES OLUWADAMILOLA

SAKI EAST/ATISBO

AAC

M

514

OYEDOKUN FLORENCE ABOLADE

SAKI WEST

RBNP

F

515

FASOLA OLAJUMOKE FELICIA

AKINYELE

RBNP

F

516

OLAREWAJU OLOJA

AFIJIO

DPP

M

517

ADEYEMO ADEYEMI PAUL

AKINYELE 1

DPP

M

518

OLADEJI SUNDAY

AKINYELE II

DPP

M

519

ADISA ADEDOYIN GRACE

ATIBA

DPP

F

520

ABRAHAM OLADIMEJI

EGBEDA

DPP

M

521

YINKA ADEYEMO

IBADAN NORTH 1

DPP

M

522

OWOLABI RAMOTA

IBADAN NORTH II

DPP

F

523

OGUNGBILE GODWIN

IBADAN NORTH EAST 1

DPP

M

524

JEGEDE TEMITOPE SAMUEL

IBADAN NORTH EAST II

DPP

M

525

OSADARE MARY

IBADAN SOUTH EAST 1

DPP

F

526

ALABI ABIOLA KAYODE

IBADAN EAST II

DPP

M

527

OMI DOJA

IBADAN SOUTH WEST 1

DPP

M

528

SIKIRU MUDASIRU

IBADAN SOUTH WEST II

DPP

M

529

OLABIYI OLABISI JANET

IBARAPA CENTRAL/NORTH

DPP

F

530

ADEYEMO SAMSON

IBARAPA EAST

DPP

M

531

SOGURU LUKUMON

IDO

DPP

M

532

ADENIYI ADEMOLA

OLORUNSOGO/IREPO

DPP

M

533

FASAASI OTUNBA

ISEYIN/ITESIWAJU

DPP

M

534

OYEWOBI BOLU

IWAJOWA

DPP

M

535

OLAGUNJU TAJUDEEN

KAJOLA

DPP

M

536

OLABIYI OLABISI FLORENCCE

LAGELU

DPP

F

537

JUBRIL RAHAMI SHEHU

OGBOMOSHO NORTH

DPP

M

538

ALADE JOKOTOYE AYOADE

OGBOMOSHO SOUTH

DPP

M

539

ADELEKE ADEKUNLE ABAYOMI

SURULERE/OGO-OLUWA

DPP

M

540

ADEBOLU OLUWADUNMININU

OLUYOLE

DPP

F

541

AKINPELU ADEGOKE

ONA –ARA

DPP

M

542

ALAO O. JIMOH

OORELOPE

DPP

M

543

EBENEZAR TAIWO

ORIIRE

DPP

M

544

IPADEOLA SOLA

OYO EAST/WEST

DPP

M

545

FASASI JIMOH

ATISBO/SAKI EAST

DPP

M

546

ADENIJI WURAOLA

SAKI WEST

DPP

F

547

MASOPA ADEREMI TAOFEEK

ONA-ARA

HDP

M

548

ODEDIRAN OLUWASEGUN EMMANUEL

OGBOMOSHO NORTH

HDP

M

549

OGUNKOJO JULIUS ADEYEMI

OORELOPE/IREPO/OLORUSOGO

HDP

M

550

ADISA WAHEED OLALEKAN

IBADAN SOUTH WEST

HDP

M

551

ADEGBAYI RAMONI A

IBADAN SOUTH EAST

HDP

M

552

ADESOLA ADEREMI OSUOLALE

IBADAN NORTH

HDP

M

553

ADETOA KAYODE ADEYEMI

IBADAN NORTH II

HDP

M

554

ALABI AKINGBADE EMMANUEL

AKINYELE 1

HDP

M

555

ADEBAYO WAHEED ROTIMI

IBADAN NORTH EAST II

HDP

M

556

ADEGUN OLUWAJOBA ADEDEJI

ATIBA

HDP

M

557

OLUBUNMI GABRIEL OLUSOJI

IBADAN NORTH EAST 1

HDP

M

558

GBOLAGUN FLORENCE ADEDOYIN

IDO

HDP

F

559

IBRAHIM HUSSANAT OLOLADE

OLOSOGO/IREPO

ZLP

F

560

AJAYI FOLASADE KHADIJAT

IBADAN SOUTH EAST 1

ZLP

F

561

YINUSA TITILOPE RISIKAT

IBADAN NORTH EAST II

ZLP

F

562

INAOLAJI MARYAM YETUNDE

IBADAN NORTH

ZLP

F

563

OLAIDE IKUDAISI

OLUYOLE

ZLP

F

564

ADOJOKE KAOSARAT

IBARAPA EAST

ZLP

F

565

NASIRU ABIDEMI MONSURU

IDO

ZLP

M

566

ALIMI OLANIKE KAFAYAT

OORELOPE

ZLP

F

567

AJAYI NOFISAT ADEYOOLA

IBADAN SOUTH EAST 1

ZLP

F

568

IBINE YETUNDE CHRISTIANA

EGBEDA

ZLP

F

569

BADMOS BARAKAT OLAIDE

OYO EAST/WEST

ZLP

F

570

OWOPOJU SIKIRU O

ISEYIN/ITESIWAJU

ZLP

M

571

ADESINA BABATUNDE

ONA-ARA

ZLP

M

572

IBRAHIM ADEKOLA

AKINYELE

ZLP

M

573

TAJUDEEN ROFIAT JUMOKE

ORIIRE

ZLP

F

574

HAMZAT ROFIAT OLAKITAN

IBADAN NORTH WEST

ZLP

F

575

OJEDOKUN SULIAT WUNMI

IBARAPA CENTRAL

ZLP

F

576

OLONIYO STELLA OLABISI

LAGELU

ZLP

F

577

ADEWUNMI KABIRU AYORINDE

OGO-OLUWA/SURULERE

ZLP

M

578

ONIFADE MARIAM DUPE

AKINYELE 1

ZLP

F

579

ADEWUYI AMINAT TITILAYO

SAKI WEST

ZLP

F

580

BADA KUDIRAT YEWANDE

IBADAN SOUTH WEST II

ZLP

F

581

ADESOLA NOFISAT ABIDEMI

IBADAN SOUTH WEST 1

ZLP

F

582

AJETUNMOBI TEMITOPE RUTH

AFIJIO

ZLP

F

583

BUSARI RISIKAT FOLAKE

ATIBA

ZLP

F

584

ADEKUNLE TUNDE GBOLAHAN

OGBOMOSHO SOUTH

ZLP

M

585

DIEKOLA SAMUEL OLAOLUWA

IWAJOWA

ZLP

M

586

ARANSI ADEKUNLE A

IBADAN NORTH 1

ZLP

M

587

GIWA LATEEF ISHOLA

SAKI EAST/ATISBO

ZLP

M

588

TAIWO SHAKIRAT OMOLARA

IBBADAN NORTH EAST 1

ZLP

F

589

AKINADE O. KUYESI

IBADAN SOUTH EAST II

YDP

M

590

BALOGUN AYODEJI RAPHAEL

IBADAN SOUTH WEST II

YDP

M

591

ADENIRAN MORENIKE A.

IBBADAN SOUTH WEST 1

YDP

F

592

OKUNOYE OLUSOLA

IBADAN NORTH EAST

YDP

M

593

ABIDOYE ABIOLA O.

IBADAN SOUTH WEST/NORTH

NCMP

F

594

AKANBI RUTH OURINSOLA

ONA-ARA

NCMP

F

595

JESUTOWO SAMUEL ADEKANMI

IDO

NCMP

M

596

KOLADE MOSHOOD ABIODUN

AKINYELE 1

DPC

M

597

SAKARIYAN ADDULRASHEED B

AKINYELE II

DPC

M

598

FAGBEMI NATHANIEL O.

ONA –ARA

DPC

M

599

IBIGBAMI BAYONLE M

EGBEDA

DPC

M

600

OWOLABI MONSURU IYANDA

IBBADAN NORTH 1

DPC

M

601

OLAJIRE TAJUDEEN

IBADAN SOUTH EAST II

AD

M

602

AKANDE GRACE ADUKE

IBADAN NORH EAST II

AD

F

603

OYEDEJI TUNDE SHEU B

IBADAN NORH WEST

AD

M

604

MOSADERIN MUTIU ADEWALE

IBADAN NORTH EAST 1

AD

M

605

ADEIGHE LATEEF ADEDAMOLA

IBADAN NORTH EAST II

AD

M

606

AKINTAYO EYITAYO KAMIL

IBADAN NORTH 1

AD

M

607

TOMORI OLUREMI

EGBEDA

AD

F

608

AYENI TOLA

ATIBA

AD

F

609

GAMBO SHASHA

AKINYELE II

AD

M

610

LAPADE HAMIDU DIMEJI

AKINYELE 1

AD

M

611

OWOLABI ADEOLU OLAYINKA

AFIJIO

AD

M

Comments

comments

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = “http://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&appId=355942464807142&version=v2.3”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

[ad_2]

News Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here